Dzięki tym trikom wyjdziesz lepiej na zdjęciach

Udostępnij Tweetnij Wykop
shutterstock.com
Każda z nas chce wyjść ładnie na zdjęciu, mieć sexy selfie. W tej dziedzinie powinnyśmy uczyć się od specjalistek, czyli modelek, które chętnie zdradzają swoje patenty. Wystarczy wiedzieć, jakich kosmetyków użyć czy jaką pozę przybrać, by wizualnie zyskać.

Co to jest squinching?

Pod tą tajemniczą nazwą kryje się sposób modelek i celebrytek na idealne selfie. Wystarczy delikatnie napiąć powieki - dzięki temu nasze oczy będą się wydawały nieco skośne, a twarz bardziej smukła. Nie zapomnij, żeby się uśmiechnąć, ale niech nie będzie to uśmiech od ucha do ucha, wzoruj się raczej na Mona Lisie. Potrzebujesz darmowej lekcji? Wpisz na Instagramie #squinching.

Rozświetlacz w kącikach oczu

Modelka Cate Underwood ma na swoim koncie sesje m.in. dla magazynu „Vogue”. Jej pasją jest fotografia, często stawała po drugiej stronie obiektywu i realizowała sesje. Według niej wystarczy pamiętać o kilku zasadach, by wyglądać ładnie na zdjęciach. - Pomyśl o czymś zabawnym, przypomnij sobie ulubiony żart, wtedy twój uśmiech będzie w stu procentach naturalny – mówi Cate Underwood. Jej makijażowe triki? Radzi, by użyć rozświetlacza na kości policzkowe i w kącikach oczu. - Powiększ oczy za pomocą odpowiedniego makijażu, nie warto ich wybałuszać, to nie wygląda dobrze – radzi modelka.

Uśmiechaj się oczami

Tyra Banks, legenda światowego modelingu, radzi kobietom, aby przede wszystkim postarały się, żeby uśmiechały się ich oczy. Sugeruje też, aby wybrać swoją ulubioną modelkę, przestudiować jej zdjęcia, pozy i się na niej wzorować. - Naucz się ukrywać swoje wady. Przecież każda z nas je ma – mówi Tyra Banks. Chcesz, by twoja talia wydawała się węższa? Wystarczy, że zapozujesz do fotografii, opierając ręce na biodrach.

Który profil jest bardziej atrakcyjny?

Każda modelka i aktorka wie, który jej profil jest atrakcyjniejszy i to właśnie go eksponuje najchętniej. Firma Nikon swego czasu przeprowadziła badanie, w ramach którego zapytano 100 osób należących do różnych grup etnicznych i wiekowych (50 kobiet i 50 mężczyzn), czy uważają że wyglądają lepiej na zdjęciach z lewego lub prawego profilu. Następnie sfotografowano je w obu wariantach, a zdjęcia przedstawiono im do oceny. Okazało się, że lewy profil został oceniony jako lepszy w niemal 70 przypadkach. Przestudiuj swoje zdjęcia, żeby mieć świadomość, jak się ustawić następnym razem.

Żadnego dzióbka

Emily Nolan przez wiele lat była modelką. Teraz prowadzi bloga i warsztaty dla kobiet. Jej zdaniem popularny dzióbek już dawno wyszedł z mody. Ewentualnie możesz zrobić tzw. rybi dzióbek, którego fankami swojego czasu były m.in. Anja Rubik i Adriana Lima. Wystarczy, że rozchylisz lekko usta. To spowoduje, że twoja twarz będzie się wydawała szczuplejsza i bardziej seksowna.

Udostępnij Tweetnij Wykop